• تاریخ: 2013-10-05
  • شناسه مطلب: 1023

سال ۱۴۰۴ نباید هیچ خودروی فرسوده و فاقد معاینه فنی داشته باشیم

استفاده از سوخت هایی که مطابق با استاندارد روز دنیا باشد از جمله سیاست های سازمان در چشم انداز ۱۴۰۴ است معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین اهداف و سیاست های  توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ در این سازمان ...

استفاده از سوخت هایی که مطابق با استاندارد روز دنیا باشد از جمله سیاست های سازمان در چشم انداز ۱۴۰۴ است

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین اهداف و سیاست های  توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ در این سازمان خبر داد و اظهار داشت : این سازمان درصدد است که به صورت مستمر نسبت به ارتقا کیفیت و استاندارد آلایندگی خودرو با همکاری وزارت صنعت معدن تجارت ، وزارت نفت و شرکت های خودروساز گام های موثری بردارد .

به گزارش خبر خودرو؛ شاعری ضمن بیان اینکه این سیاست در بخش تولید خودروهای جدید است اذعان داشت : سازمان محیط زیست با حمایت از تولید داخلی می کوشد استانداردهای خودرو را با استانداردهای روز دنیا تطبیق دهد . به گونه ای که خودروی عرضه شده ، خودرویی با مصرف سوخت  و آلایندگی کمتر همراه با کارکرد مناسب باشد .

وی با اشاره به سیاست های سازمان محیط زیست در بخش خودروهای فرسوده ، تشریح کرد : سیاست حمایتی برای نوسازی خودروهای فرسوده ، معاینه فنی مستمر خودروهای در حال تردد است . به گونه ای که ما در سال ۱۴۰۴ هیچ خودروی فرسوده و اسقاطی و دود زا و فاقد معاینه فنی نداشته باشیم .

وی با اشاره به حمایت از تولید خودروهای هیبریدی ، الکتریکی و برقی تصریح کرد : این امر از دیگر سیاست های سازمان حفاظت از محیط زیست است که امید می رود  با همکاری خودرو سازان وزارت صنعت معدن تجارت در دستور کار خود قرار داده گیرد .

معاون محیط زیست انسانی در ادامه این مطلب افزود : اخیرا  مصوبه ای  در دولت در جهت حمایت از وسائط حمل و نقل الکتریکی و برقی به ویژه در خصوص استفاده و تولید موتورسیکلت ، دوچرخه برقی ، اتوبوسهای برقی و وسایل حمل و نقل برقی توسط سازمان حفاظت از محیط زیست مطرح شده  که مورد توجه تمامی وزارت خانه ها سازمان ها و خودروسازان قرار گرفته است .

شاعری در خصوص سوخت مورد نیاز خودرو ها در چشم انداز ۱۴۰۴ عنوان کرد : استفاده از سوخت هایی که مطابق با استاندارد روز دنیا باشد از جمله سیاست های سازمان در چشم انداز ۱۴۰۴ است همچنین حمایت ازتولید خودروهایی با سوخت نفت گاز و مصرف سوخت سی ان جی و حمایت از این فناوری و تکنولوژی در دستور کار سازمان است .

وی ضمن بیان اینکه سیاست کلی سازمان  در چشم انداز ۱۴۰۴ در راستای همکاری با وزارت نفت و وزارت صنعت و معدن و تجارت پیش خواهد رفت اظهار داشت : با اعمال چنین سیاستی  سوخت با کیفیت بالا ، سوخت پاک و سوخت تجدید پذیر و نو به تدریج جای گزین سوختهای فسیلی می شود همچنین خودروهای کم مصرف و پایه گاز سوز و سوخت الکتریکی در کشور تولید خواهند شد .

وی در انتها با اشاره به اینکه سوخت پاک ، خودروی پاک و صنعت پاک در چشم انداز ۱۴۰۴ در یک بسته حمایتی در دستور کار خواهد گرفت تصریح کرد : سهم خودرو در آلودگی هوا ۷۰ درصد است و چنانچه شاهد ارتقای استاندارد سوخت خودرو و همکاری وزارت صنعت و معدن و تجارت و وزارت نفت و خودروسازان باشیم ، می توانیم ۷۰ درصد از آلودگی هوای کلان شهر ها را کنترل و ۳۰ درصد دیگر را به حداقل برسانیم .

منبع : پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور