• تاریخ: 2013-11-25
  • شناسه مطلب: 1122

پیشنهاد معافیت گمرگی در واردات خودروهای حمل و نقل همگانی

سعید قیصر در گفتگو با خبرگزاری ایلنا اعلام کرد: ‌اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از طریق وزارت كشور پیشنهاد معافیت گمرگی در واردات حمل و نقل همگانی را به دولت ارائه می‌دهد. سعید قیصر درباره ورود تیبا در سامانه ت ...

سعید قیصر در گفتگو با خبرگزاری ایلنا اعلام کرد: ‌اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از طریق وزارت كشور پیشنهاد معافیت گمرگی در واردات حمل و نقل همگانی را به دولت ارائه می‌دهد.

سعید قیصر درباره ورود تیبا در سامانه تاکسیرانی شهری، اظهار کرد: چاره‌ای جز این نداریم که از تیبا در سامانه تاکسیرانی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خودرویی در داخل نداریم که جایگزین تاکسی‌های فرسوده شود، درباره لغو معافیت گمرگی برای واردات تاکسی با کیفیت، گفت: متاسفانه معافیت گمرگی تنها برای حمل و نقل روستایی وجود دارد و برای حمل و نقل شهری این معافیت در قانون لحاظ نشده است.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، از ارائه پیشنهادی به دولت برای لغو این معافیت خبر داد و اظهار کرد: این اتحادیه بعنوان یکی از بازوهای اجرایی وزارت کشور به دولت پیشنهاد خواهد داد برای حمل و نقل درون شهری، صرفا نه برای تاکسی‌، معافیت گمرگی لحاظ شود.

قیصر با بیان اینکه با لحاظ این معافیت و اجرایی شدن آن سراغ خودروهای داخلی با کیفیت پایین نخواهیم رفت، تصریح کرد: بی‌شک با این کار ناوگان حمل و نقل همگانی و تاکسی از کیفیت فنی بالایی برخوردار خواهد شد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور