• تاریخ: 2014-12-01
  • شناسه مطلب: 1551

انطباق با ضوابط شورای عالی ترافیک، شرط شماره گذاری خودروها برای تاکسی شدن است

دکتر همدانی دبیر شورای عالی ترافیک شهرهای کشور اعلام کرد: به جای قید دوگانه سوز برای شماره گذاری تاکسی، انطباق با ضوابط شورای عالی ترافیک جایگزین شده است به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ مهدی یدی همدانی مدیرکل دفتر حمل و نقل و ت ...

دکتر همدانی دبیر شورای عالی ترافیک شهرهای کشور اعلام کرد: به جای قید دوگانه سوز برای شماره گذاری تاکسی، انطباق با ضوابط شورای عالی ترافیک جایگزین شده است

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ مهدی یدی همدانی مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک وزارت کشور و دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشوربا بیان این مطلب که بسیاری از خودروهایی که در کشور تولید می‌شود با ضوابط شورای عالی ترافیک انطباق ندارند، گفت: در جلسات شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور ضوابط تعیین خودروی مناسب برای تاکسی شدن پس از چندین جلسه کارشناسی در کمیته فنی شورای عالی به تصویب رسید.

وی افزود: شرایط خودرویی که می‌تواند تاکسی شود در شورا مشخص شده و پلیس راهنمایی و رانندگی براساس این ضوابط خودروها را برای تاکسی شدن، شماره‌گذاری می‌کند.

دکترهمدانی ادامه داد: در مصوبات قبلی هیات وزیران در سال ۸۷ آمده بود خودرویی می‌تواند برای تاکسی شماره شود که دوگانه سوز بشود، در حالیکه وزارت کشور اصلاح این مصوبه را برای هیات وزیران ارسال کرده است، به گونه‌ای که به جای قید دوگانه سوز برای تاکسی انطباق با ضوابط شورای عالی ترافیک جایگزین شود.

دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تصریح کرد: این جایگزینی باعث می‌شود خودروهایی که با فناوری جدید مثلا به صورت هیبریدی، برقی و یا بنزینی با مصرف بسیار پایین هستند نیز تاکسی شوند. به دنبال اصلاح این مصوبه هستیم تا راه برای ورود خودروهای نوین در صنعت حمل و نقل کشور هموار شود.

این مقام مسوول ادامه داد: خودروسازهای کشور باید قدری به جلو حرکت کنند و خودروهایی که همه به لحاظ کیفیت، دوام و قیمت مناسب هستند تولید کنند و همه بحث میزان آلایندگی و مصرف سوخت را در نظر بگیرند.

همدانی تاکید کرد: تیبا با مشخصاتی که شورای عالی هماهنگی ترافیک تصویب کرده است انطباق ندارد و تاکنون نیز خودروی تیبا برای تاکسی توسط پلیس شماره‌گذاری نشده است. یعنی خودروی تاکسی با پلاک “ت” برای تیبا تا به حال در کشور نداشته‌ایم.